Resultater

Onsdag 26. juli 2017 #28

  1. Adam Dickmeiss MT 3:48:14
  2. Britt Jørgensen MT 5:03:37
  3. Carsten Dahl MT 5:16:51
  4. Carsten Jensen MT 4:26:20
  5. Daniel Bundgaard MT 3:43:37
  6. HC Kongsted MT 4:12:03
  7. Henrik Hoplarik Franijeur MT 5:35:54
  8. Henrik Grandlund MT 3:29:46
  9. Jane Skov MT 3:46:28
  10. KD Larsen 5:37:15
  11. Kerstin Thiele MT 3:49:40
  12. Lise Friis MT 5:03:37
  13. Maria Rosendahl MT 4:00:26
  14. Nina Roswall MT 4:16:05
  15. Palle Arentoft MT 5:37:00
  16. Ydalina Moreno 4:17:20
  17. Anne JudgeJudy Berg 22K
  18. Vivian Olesen 22K
  19. Lars Rosendahl HM 1:59:50
  20. Peter Olsen HM 2:05:37
  21. Ulrik Petersen HM 2:24:49
  22. Michael Mortensen 5 OMG 2:14:00

Søndag 18. juni 2017 #27

  1. Adam Dickmeiss MT 3:50:57
  2. Allan Kjær Andersen MT 4:16:02
  3. Carsten Dahl MT  5:35:09
  4. Carsten Jern-Jensen MT 4:31:50
  5. David Bredo Slotsgaard MT 4:16:48
  6. Dan Berg MT 3:22:02
  7. Dennis KD Larsen MT 5:35:09
  8. Camilla Clara Dahl MT 5:27:02
  9. Henning Baginski MT 4:29:00
  10. Henrik Hoplarik Franijeur MT 5:35:09
  11. Henriette Lisse MT 5:35:09
  12. Jacob Bloch Andersen MT 3:59:00
  13. Jens Qvistorff MT 4:51:15
  14. Jonas Madsen MT 4:16:48
  15. Johan Melin MT 3:50:46
  16. Kenneth Rosfort-Nees MT 3:43:53
  17. Klaus Christoffersen MT 4:33:30
  18. Lise Friis MT 5:27:02
  19. Michael Aalskov MT 5:26:10
  20. Michael Nilsson MT 4:32:30
  21. Palle Arentoft MT 5:29:58
  22. Pia Hansson MT 5:35:09
  23. René Hjorth Olsen MT 5:26:32
  24. Ross Nugent MT 3:43:53
  25. Ruben Høi MT 4:45:58
  26. Steen Thordal Nielsen MT 4:57:26
  27. Sune Hundebøll MT 4:24:52
  28. Thomas Lønbæk MT 4:46:02
  29. Tina Rosenlund MT 3:52:30
  30. Jackie Johansen HM 2:28:00
  31. Jakob Lagersted HM 2:46:00
  32. Jan Nygaard HM 2:24:34
  33. Marcia Sjøsten HM 2:28:00
  34. Anne Berg 2:37:11
  35. Shanna Pedersen 22K 5:26:05
  36. Stefan Petersen 22K 3:00:02
  37. Andreas K. Hundebøll 2 OMG 1:14:55
  38. Brynhild Hellström OMG 0:41:58
  39. Henrik Christensen 5 OMG 3:20:14
  40. Jette Baade 5 OMG 3:20:11
  41. Katrine Larsen 5 OMG 2:58:15

Søndag 12. februar 2017 #26

  1. Agnethe Fältskog Persson 3 OMG 2:00:00
  2. Carsten Dahl MT 5:21:57
  3.  Christina Drescher MT 4:28:32
  4. Christina E. Windfeld 5 OMG 2:45:12
  5. Claus Gedved Christensen MT DNF
  6. Ellbjørg Grønlund 5 OMG 2:55:40
  7. Erik Larsen MT 4:41:51
  8. Henrik Hoplarik Franijeur MT 5:21:57
  9. Henriette Lisse OMG 3 OMG 2:00:00
  10. Karsten Waldorff Nielsen MT 3:48:56
  11. Kennet Danielsen MT 5 OMG 3:08:53
  12. Leif Skinnerup MT 4:10:23
  13. Mark Arnecke MT 4:42:38
  14. Mindaugas Garmus MT 3:58:08
  15. Moritz Pinkepank 4 OMG 2:14:00
  16. Thomas Lønbæk MT 4:25:30
  17. Peter Møllebro MT 5:21:57
  18. Peter Seider MT 4:14:08
  19. Rakel Kristin Jonsdottír 4 OMG 2:14:00
  20. Renaldas Bugys 4 OMG 1:48:43

Onsdag 21. december 2016 #25

  1. Adam Dickmeiss MT 3:27:44
  2. Adam Grew MT DNS
  3. Birgitte Langballe MT DNF
  4. Bjørk Bendixen MT DNS
  5. Claus Gedved Christensen MT DNS
  6. Claus Klitholm MT DNF
  7. Henrik Hoplarik Franijeur MT 4:53:26
  8. Jelena Laursen MT 4:23:06
  9. Jens Qvistorff MT 4:38:29 (MT#10)
  10. Kenni Barfod Barkoz MT 3:56:12 (MT#50)
  11. Kenni Højby MT 3:56:12
  12. Lisbeth Olsen MT DNS
  13. Lonnie Hartvig Kjærgaard MT 4:38:29 (MT#30)
  14. Lisbeth Olsen MT DNS
  15. Mathias Filtenborg MT DNS
  16. May Andersen MT DNS
  17. Morten Walter HM>MT DNS
  18. Sune Hundebøll MT 4:10:35
  19. Søren Pedersen HM 2:04:00
  20. Anders Kristensen HM 2:13:05
  21. Bo M. Jønsson DNS
  22. Chr. Bering HM 2:49:00
  23. Preben Ejlertsen HM 2:10:35
  24. Henrik Espersen 3 OMG ??:??:??
  25. Lene Kanin Baron 2 OMG 1:00:00

Søndag 23. oktober 2016 #24

  1. Birgitte Langballe MT 4:56:05
  2. Carsten Jensen MT 4:11:47
  3. Charlotte Poulsen MT 4:56:05
  4. Henrik Hoplarik Franijeur MT 4:56:05
  5. Lise Friis MT 4:11:47
  6. Mark Arnecke MT 4:10:58
  7. Michael Aalskov MT Fødselar 4:34:24
  8. Michael Zimmermann MT 3:36:30
  9. Mindaugas Garmus MT 3:19:00
  10. Shanna K. Pedersen MT 4:13:11
  11. Thomas Lønbæk MT 3:58:05
  12. Palle Mandrup MT 4:29:57
  13. Peter Seider MT 4:17:13
  14. Renaldas Bugys MT 3:19:00
  15. Christina Windfeld S22 2:04:10
  16. Bo Jønsson S22 2:06:00
  17. Jacob Østergaard S22 1:42:58
  18. Jesper Simonsen S22 2:22:24
  19. John Ulrik Nielsen S22 2:01:00
  20. Michala Severin S22 2:04:00
  21. Preben Ejlersen S22 2:03:00
  22. Torben Pedersen S22 2:08:25
  23. Anders Kristensen 3 OMG 1:40:00
  24. Birgitte Grenaa OMG 0:47:03
  25. Brian Newham 5 OMG 4:23:00
  26. Lene Kanin Baron 2 OMG 1:23:25
  27. Vivian Olesen OMG/15K 1:35:00

MT – Marathon

HM – 1/2 MT

S22 –  små 22 kilometer

Tirsdag 20. september 2016 #23

  1. Adam Dickmeiss MT 3:58:42
  2. Henrik Hoplarik Franijeur MT 4:59:58
  3. Johan Melin MT FØDSELAR 4:44:59
  4. Lue Baastrup MT 4:44:59
  5. Morten Walter MT 4:59:44
  6. Peter Møllebro MT 4:59:44
  7. Renè Hjorth Olsen MT 4:28:44
  8. Janne Wahl 2 OMG 1:15:29
  9. Carl Ambjørn  1 OMG 0:43:20

Mandag 22. august 2016 #22

  • Adam Dickmeiss MT 3:46:02
  • Benjamin Holst Kjeldsen MT 3:59:49
  • Birgitte Grenaa HM 3:01:52
  • Carsten Jensen MT 4:43:35
  • Christian Bering Ghostrunner
  • Elisabeth Linde Nielsen S22 2:07:55
  • Hans Chr. Jensen S22 2:10:05
  • Henrik Hoplarik Franijeur MT 5:02:11
  • Jakob Fischer MT 4:10:12
  • Jesper Saksun MT 4:22:50
  • Klaus Johansen MT 4:22:50
  • Lise Friis MT 5:02:11
  • Michael Aalskov HM 2:47:11
  • Morten Walter MT 5:22:24
  • Oscar Axel Hellström MT 3:08:58
  • Peter Erikstrup Carlson MT 5:22:24
  • Ydalina Moreno MT 4:25:17

Tirsdag 26. juli 2016 – Hopla fylder år #21

  • Adam Dickmeiss MT 3:42:34
  • Benjamin Holst Kjeldsen MT 3:26:05
  • Carsten Jensen MT 4:30:34
  • Erik Larsen MT 4:31:01
  • Henrik Christensen 4 OMG 2:20:00
  • Henrik Hoplarik Franijeur MT 5:08:50
  • Johanna Gren MT 5:34:01
  • Kenneth Vedel MT 4:27:57
  • Klaus Johansen MT 4:08:13
  • Louise Blok MT 5:19:24
  • Lise Friis MT 4:30:34
  • Maria Rosendahl MT 3:53:06
  • Michael Aalskov HM 3:08:36
  • Mindaugas Garmus MT 3:29:33
  • Morten Blok MT 5:19:24
  • Nich Svenson 22K 2:10:05
  • Nicholas Feltsen MT 3:42:32
  • Thomas Lønbæk MT 4:27:24
  • Peter Erikstrup Carlson MT 4:48:18
  • Tony Gren MT 4:45:56
  • Christina Baileys Windfeldt 15K 1:25:08
  • Nich Svenson 22K 2:10:05
  • Lonnie H. Kjærgaard S23K 2:15:00
  • Tamara Radovic 3 OMG 1:57:18
  • Majbrit Demant 15K 1:27:15
  • Stefan Petersen S23K ????
  • Torkild Olsen S23K ????
  • Bobby Stabell HM 2:14:29
  • Carsten Dahl HM 1:49:50
  • Finn Danielsen HM 2:29:58
  • Jacob Østergaard HM 1:44:05
  • Martin Danielsen HM 2:30:05
  • Lene Kanin Baron HM 2:35:54
  • Maria Caspard 2 OMG 1:11:07
  • Maria Sinding-Olsen 2 OMG 1:11:07
  • Mette Udesen 17K 1:38:25
  • Anne Berg OMG 0:42:08
  • Gitte Karmann Josephsen 1 1/2.OMG 1:00:00
  • Søren Hjernø OMG 0:57:12

Ghostrunners:

  • Aminguak Lena
  • Birgitte Langballe
  • Balto
  • Conny Honey
  • Fru Tissø
  • Ib Bobolo

Tirsdag 21. juni 2016 #20

  • Carsten Jensen MT 4:23:43
  • Christina Lagersted MT 4:36:49
  • David Bredo MT 3:55:02
  • Eva Hornnes MT 4:45:00
  • Hans Christian Jensen MT 4:36:49
  • Henning Baginski MT 4:30:00
  • Henrik Hoplarik Franijeur MT 4:59:13
  • Jakob Bach MT 3:38:48
  • Jakob Fischer MT 4:02:15
  • Jesper Saksun MT 4:36:49
  • Johanna Gren MT 4:59:10
  • Karsten Bach MT 4:32:17
  • Kenneth Rosfort-Nees MT 3:41:17
  • Lars Jensen MT 4:23:43
  • Lasse Kirkelykke MT DNF
  • Lise Friis MT DNS
  • Michael Aalskov MT 4:42:19
  • Morten Blok MT 4:56:33
  • Oscar Axel Hellström MT 3:12:30
  • Pernille Malling MT 4:36:49
  • René Hjorth Olsen MT 4:23:43
  • Tony Gren MT 4:59:14
  • Ydalina Moreno MT 4:22:19
  • Agnetha Fältskog Persson 1OMG 0:40:12
  • Aminguak Lena Mathæussen S23K 2:46:14
  • Christina Ejby W. 3OMG 1:24:02
  • Hector Hyde 1OMG 0:49:32
  • Henrik Birkedal Hansen S23K 1:57:43
  • Janne Wahl 1OMG 0:29:16
  • Janni Erikstrup Larsen 3OMG ?:??:??
  • Jens Mathiassen S23K 3OMG ?:??:??
  • Julie Hyde 3OMG 1:14:32
  • Lene Kanin Baron 2OMG 1:23:45
  • Liza Tuperna Itzchaky S23K 2:03:21
  • Peter Erikstrup Carlson MT 5:10:20
  • Renaldas Bugys S23K 1:37:52
  • René Ravnsbæk Bode S23K 2:07:00
  • Torben Brøgger Speldt S23K 2:03:21

Fredag 6. maj 2016 #19

  • Adam Dickmeiss MT 4:01:54
  • Aminguak Lena Mathæussen MT 4:47:44
  • Brynhild Hellström MT 4:22:56
  • Carsten Jensen MT 4:41:34
  • Charlotte Poulsen MT 4:41:34
  • Claus Gedved Christensen MT 25K / DNF
  • Hans-Henrik Schytt 23K 2:04:27
  • Hasse Falk Jakobsen MT 3:48:39
  • Henrik Hoplarik Franijeur MT 5:17:54
  • Henrik Granlund MT 3:54:14
  • Ivan Klinke Lindberg MT 4:41:34
  • Lise Friis MT 4:41:34
  • Micheal Aalskov MT 4:04:43 PR
  • Michael S.K. MT 4:01:52
  • Mindaugas Garmus MT 3:43:44
  • Pia Hansson MT4:41:34
  • Thomas Lønbæk MT 5:07:58
  • Ana Audun OMG 0:40:00
  • Bobby Stabell 4OMG  2.29.36
  • Fernando Vargas 23K 1:58:18
  • Lene Kanin 23K 2:40:51
  • Stefan Petersen 23K 2:40:08
  • Tine Binzer 21.2K 2:43:31

Lørdag 9. april 2016 #18

  • Benjamin Holst Kjeldsen MT 3:39:35
  • Charlotte Poulsen MT 4:34:50
  • Claus Gedved Christensen MT 4:36:17
  • Dan Berg MT 3:18:39
  • Erik Larsen MT 4:34:49
  • Henrik Hoplarik Franijeur MT 4:54:11
  • Henrik Granlund MT 3:50:56
  • Jens Larsson MT 4:30:52
  • Jerk W. Langer MT 4:27:33
  • Lisette Elisberg Hansen MT 5:10:00
  • Michael Aalskov MT 4:35:12
  • Natasja Hemmingsen MT 4:39:50
  • Oscar Axel Hellström MT 3:17:33*
  • *babywaggon med 2 børn i; Agnes & Hedvig
  • Peter Møllebro MT 4:54:11
  • René Hjorth Olsen MT 4:54:11
  • Tony Gren MT 4:57:33
  • Anders Christensen 10km 1:24:18 (barn)
  • Birgitte Grenaa 23K 3:09:40
  • Carsten Dahl 5 OMG 3:07:24
  • Christian Bering OMG 0:40:44
  • Emilie F. Mikkelsen 28km 2:52:03
  • Jeanne Jakobsen OMG 0:40:58
  • Kim Christensen 18k 2:10:16
  • Lars Olsen OMG?
  • Mads Lauritzen 23K 1:59:47
  • Mads Walbom OMG ?
  • Nina Høfler Kluge 23K 2:23:27
  • Tommy Krabbe 19km 1:39:55

Tirsdag 22. marts 2016 #17

  • Anne Berg + Snøvsen OMG 0:44:44
  • Birgitte Langballe Karr MT 5:22:55
  • Britt Jørgensen MT 5:22:55
  • Brynhild Hellström 5 OMG 2:26:22
  • Carsten Dahl MT 3,5 OMG 2:12:18
  • Carsten Jensen MT 4:31:24
  • Charlotte Fischer OMG 0:47:54
  • Charlotte Poulsen MT 4:45:30
  • Christian Monrad 23K 2:39:48
  • Gitte Karmann Josephsen 2 OMG 1:04:09
  • Henrik Espersen 2 OMG 1:05:05
  • Henrik Granlund MT 3:55:12
  • Henrik Hoplarik Franijeur MT 4:35:00
  • Jakob Fischer MT 3:55:19
  • Jerk Langer MT 4:21:51
  • Klaus Udsen MT 4:33:47
  • Lasse Brøndum Kirkelykke MT 4:31:05
  • Lise Friis MT 4:31:24
  • Maria Holtze Kryger MT 5:22:54
  • Mindaugas Garmus MT 3:36:06
  • Natasja Palm Hemmingsen MT 4:45:31
  • Pernille K. Björklund MT 4:32:48
  • Peter Møllebro MT 4:35:00
  • Rene Hjorth Olsen MT 4:33:47
  • Medalmakers: Hedvig, Chr Bering og Klisterfister

Lørdag d. 27. februar 2016 #16

  • Adam Dickmeiss 23K 2:03:05
  • Allan Arndal MT 4:36:48
  • Anna Emilie Friis Mikkelsen 23K 2:21:54
  • Anders Christiansen 7,4K 0:55:20
  • Anne Berg 23K 2:21:58
  • Betina Sørensen OMG 2:01:43
  • Bobby Stabell 23K 2:17:28
  • Bo Johansen MT 4:25:52
  • Brynhild Hellström MT 3:57:13
  • Carsten Jensen MT 4:29:30
  • Charlotte Lagersted MT 4:26:55
  • Christina Ejby Windfeld 23K 1:59:18
  • Claus Gedved Christensen MT 4:36:27
  • Claus Freløv 33K 3:12:00
  • Dan Berg MT 3:16:47
  • Eva Hornnes 23K 2:08:00
  • Gitte Hansen 23k 2:10:07
  • Hans Chr. Jensen MT 4:25:56
  • Helene Svenningsen MT 4:02:08
  • Henrik Birkedal Hansen 23K 2:01:43
  • Henrik Hoplarik Franijeur MT 4:48:48
  • Jasper Jacko OMG 0:35:00
  • Jesper Gade Holgersen MT 3:47:26
  • Jon Hadsund MT 3:23:50
  • Jon Holm Hansen MT 4:26:53
  • Karen Kiki Kjær MT 4:23:13
  • Karsten Bach Christensen MT 4:38:22
  • Kenneth Romby MT 3:48:34
  • Kim Christiansen 7,4K 0:55:20
  • Klaus Johansen MT 4:16:59
  • Lars Olsen MT ??:??:??
  • Lena Lund Mikkelsen 23K 2:30:00
  • Line Folsted Kallehauge MT 4:55:53
  • Lise Friis MT 4:40:07
  • Mads Lauritzen MT 3:48:02
  • Majken Petersen MT 4:25:52
  • Maria Rosendal MT 4:10:00
  • Martin Perlt MT 4:02:08
  • Mattias E. Hansen MT 4:25:59
  • Michael Aalskov MT 4:43:08
  • Michael Zimmermann MT 3:38:19
  • Michala Severin MT 4:22:05
  • Mindaugas Garmus MT 3:37:45
  • Morten Stützer MT 3:47:08
  • Morten Walter MT 4:29:30
  • Pernille K. Björklund 4:40:29
  • Per Nielsen 30K 2:32:08
  • Peter Grøn MT 4:29:05
  • Peter Precht Pedersen MT 5:27:35
  • Peter Mikael Sandager MT 4:11:48
  • Peter Michael Wøldike MT 5:33:10
  • Peter Seider MT 4:29:30
  • Polina Bambi MT 4:28:37
  • Renaldas Bugys 33K 2:28:45
  • Rikke Steen Olsen MT 4:13:24
  • Simon Krug MT 4:30:30
  • Sirus Aghajari MT 4:09:52
  • Susan Müller 23K ??
  • Sune Hundebøll MT 3:55:22
  • Søren Schneider 23K 2:05:00
  • Tamara Radovic 23K 2:08:00
  • Thomas Lønbæk MT 4:55:53

Lørdag 16. januar 2016 #15

  • Adam Dickmeiss 2 OMG 1:14:24
  • AJ Chanter 23K 2:20
  • Allan Arndal 31K 3:10:00
  • Allan Kjær Andersen MT 3:59:59
  • Allan Witt MT 4:28:59
  • Anne Berg 23K 2:34:21
  • Anita Thoning 23K 2:15:38
  • Benjamin Holst Kjeldsen MT 3:59:13
  • Betina Sørensen MT 28K 2:47:28
  • Birgitte Langballe MT 5:17:41
  • Britt Johnsen HM 2:08:23
  • Brynhild Hellström MT 4:07:50
  • Christina Ejby Winfeldt HM 1:55:27
  • Christina Wæver Lorentzen 23K 2:33:57
  • Dan Berg MT 3:26:28
  • Elsie Reitzel 23K 2:35:00
  • Helen Svenningsen MT 4:20:59
  • Henrik Birkedal 28K 2:47:30
  • Henrik Hoplarik Franijeur MT 4:56:49
  • Henrik Lorentzen 28K 2:49:12
  • Jacob Østergaard HM 1:43:10
  • Jakob Fischer MT 3:55:59
  • Jerk Langer MT 4:21:23
  • Katrine Larsen 12K 1:09:03
  • Kim Gjetting MT 4:29:00
  • Kim Hansen HM 2:23:00
  • Lene Kanin Baron 28K 3:19:22
  • Lise Friis MT 4:17:17
  • Maria Rosendahl MT 4:06:00
  • Martin Perlt MT 4:20:59
  • Michael Aalskou MT 4:22:20
  • Michael Steen Jensen MT 4:44:30
  • Michelle Nissen 23K 2:25:00
  • Mindaugas Garmus MT 3:29:09
  • Morten Stützer MT 3:36:11
  • Niels Berner 18K 1:57:00
  • Palle Arentoft 23K 2:34:04
  • Paul Scott MT 4:42:00
  • Per Hviid HM 1:56:30
  • Peter Erikstrup Carlson MT 4:45:38
  • Peter Seider MT 4:26:00
  • Philip Reitzel 23K 2:05:37
  • Polina Bambi MT 4:44:30
  • Renaldas HM 1:47:20
  • Sune Hundebøll MT 4:15:35
  • Susanne Plaugmann 23K  2:15:38
  • Susanne Arvo Wildt 23K 2:25:00
  • Søren Mandrup Christophersen MT 4:12:24
  • Thomas Lønbæk 1.OMG 0:48:21
  • Tony Gren MT 5:02:34
  • Ydalina Moreno MT 4:46:56

Mandag 30. november 2015 #14

  • Britt Jørgensen MT 5:33:36
  • Carsten Jensen MT 4:07:11
  • Claus Gedved Christensen HM 2:06:53
  • Hans Chr. Jensen MT 5:33:36
  • Henrik Hoplarik Franijeur MT 5:33:26
  • Maria Holtze Kryger MT 5:33:36
  • Morten Blok MT 4:58:16
  • Thomas Lønbæk MT 4:58:01
  • Bodo the Mascot Dog MT 5:33:25

Lørdag 24. oktober 2015 #13

  • AJ Chanter 22,4K 2:14:05
  • Anne-Marie Lyngbye MT 4:47:59
  • Anton Norup Sørensen 22,4K 2:0213
  • Allan Witt MT 4:07:31
  • Benjamin H. Kjeldsen MT 3:51:00
  • Bigitte Grenaa 22,4K 2:59:58
  • Birgitte Langballe MT 5:16:05
  • Bo Ivan Ansbjerg 7,4K 0:41:43
  • Charlotte Poulsen MT 4:48:38
  • Christian Kaarup Baron (Depotbestyrer)
  • Christina Vestergaard 12,4K 1:14:28
  • Hans Chr. Jensen MT 4:55:05
  • Henriette Lisse MT 4:48:38
  • Henrik Hoplarik Franijeur MT 4:43:50
  • Håkon Baunsgaard 22,4K 1:58:00
  • Jacob Østergaard 22,4K 1:50:44
  • Jean Pierre 2 OMG 1:10:00
  • Jon Lund 22,4K 2:03:33
  • Kristine Velkera 22,4K 2:14:00
  • Lene Baron 22,4K 2:53:58
  • Lene Tønnesen 7,4K 0:32:23
  • Line Folsted Kallehauge MT 4:47:59
  • Mads Lauritzen MT 3:54:52
  • Maria Holtze Kryger MT 5:16:05
  • Maria Rosendahl MT 3:49:02
  • Michéle Brandt MT 4:55:58
  • Michael Aalskov 22,4K 1:58:55
  • Michael Nilsson MT 4:35:57
  • Michael Zimmermann MT 3:38:55
  • Mirco Fischer MT 5:16:05
  • Moritz Pinkepank MT 4:32:05
  • Natasja Maude Hemmingsen MT 4:36:06
  • Otto Neubert 22,4K 2:03:33
  • Peter Erikstrup Carlson MT 4:55:58
  • Peter Precht Pedersen MT 5:14:57
  • Polina Bambi MT 4:41:50
  • Preben Ejlertsen 22,4K 2:04:15
  • Rasmus Wiinstedt Tscherning 22,4K 1:55:56
  • René Hjorh Olsen MT 3:57:22
  • Robert Pedersen ?
  • Susanne Olling Nielsen 7,4K 0:48:01
  • Søren Østergaard MT 4:49:33
  • Tine Binzer 12,5K 1:35:00
  • Tine H. Kjeldsen 22,4K 2:15:07
  • Tony Milan 22,4K 2:10:05
  • Ulrik Bruun MT 4:06:21

Tirsdag 1. september kl 16 #12

  • Anne Berg HM 2:11:27
  • Carsten Jensen 17,5 km 1:52:36
  • Gitte Karmann Josephsen 12,7 km 1:20:01
  • Hanne Rasmussen 11,11 km 1:11:11
  • Henriette Lisse 17,7 km 1:52:36
  • Jakob Fischer 20,11 1:46:44
  • Henrik Hoplarik Franijeur 17,5 km 1:52:36
  • Katrine Larsen HM 2:10:32
  • Morten Asaa 20,11 km 1:46:44
  • Ghostrunners Karen Kjær, Lene Baron & Chr. Baron

 1. august 2015 Hoplarik fylder år 🎉🎉🎉 #11

  • Adam Dickmeiss MT 3:52:11
  • Allan Henrichsen HM 1:42:22
  • Anders Kjær HM 1:49:05
  • Anne Berg HM 2:18:41
  • Annika Aaes 1 OMG 0:50:00
  • Bent Seidelin MT 4:14:56
  • Bettina Lou Larsen 3 OMG 1:10:10
  • Birgitte Grenaa 1 OMG 0:32:10
  • Birgitte Langballe HM 2:26:34
  • Bjarne Skousen MT 3:40:35
  • Carsten Dahl HM 3:03:00
  • Carsten Dahl 1:50:27
  • Carsten Jensen 1 OMG 0:32:30
  • Christian Bering 1 OMG 0:32:30
  • Eivind Holm Hansen HM 1:48:30
  • Eva Hornnes MT 4:24:22
  • Fatma Buhl Peker MT 4:42:53
  • Hanne den Fotogene 2 OMG 2:00:00
  • Henriette Lisse MT 4:22:57
  • Henrik Christensen MT 4:56:28
  • Henrik Hoplarik Franijeur MT 4:56:16
  • Henrik Olesen HM 1:50:22
  • Jakob Fischer MT 3:54:25
  • Jan Huniche MT 4:26:44
  • Jan Kjærsgaard Sørensen HM 1:58:42
  • Jane Skov HM 1:56:34
  • Janne Wahl 1 OMG 00:32:03
  • Jens Broed MT 4:29:09
  • Jens Mathiassen HM 2:07:31
  • Jesper Mortensen HM 1:55:07
  • Jette Baade 3 OMG 1:49:04
  • Joan Kramer HM 2:31:27
  • Julie Hyde HM 1:59:32
  • Klaus Johansen MT 4:04:50
  • Kristian Lange HM 1:54:14
  • Lars Jensen MT 4:03:17
  • Lars Trap-Jensen HM 1:47:45
  • Leif Bjarne Larsen MT 3:36:25
  • Lene Elisa Baron HM 2:17:11
  • Lonnie Hartvig Kjærgaard HM 2:04:15
  • Lisbeth Olsen MT 4:42:53
  • Majbrit Demant HM 1:57:05
  • Marco Sørensen 6 OMG 2:41:31
  • Maria Holtze Kryger MT 5:15:08
  • May Andersen 6 OMG  3:52:51
  • Mia T. Christensen HM 2:31:36
  • Michael Aalskov MT 4:59:52
  • Mikael Kjærgaard HM 2:19:44
  • Mirco Fischer MT 5:15:08
  • Morten Spangler MT 5 OMG 2:33:17
  • Nichi Veidal HM 1:50:36
  • Pia Hansson MT 4:56:16
  • Polina Bambi MT 4:42:00
  • Ralph Pedersen HM 1:48:40
  • René Bode Ravnsbæk 5 OMG 2:27:00
  • Sabine W. Holm Hansen HM 1:48:30
  • Stefan Petersen HM 2:30
  • Susanne Olling Nielsen 1 OMG 00:31::26
  • Susanne Plaugmann HM 1:52:58
  • Tamara Radovic HM 2:04:15
  • Thomas Laursen MT 4:27:27
  • Thomas Lønbæk MT 3:52:05
  • Thorkild Olsen HM 1:41:25
  • Ulrik Pihl MT 4:56:16
  • Vips Jo Frank HM 2:50:46

17. juli 2015 Leif Bjarne Fylder År 🎉🎉🎉 #10

  • Anders Munch Madsen MT 5:07:36
  • Anne-Marie Lyngbye MT 4:38:46
  • Annika OMG 2
  • Bent Seidelin MT 4:14:25
  • Bjarne Kristensen HM 2:11:21
  • Brian Arreborg Hansen MT 3:15:01
  • Carsten Dahl HM 1:44:49
  • Claus Gedved Christensen HM 1:58:05
  • Claus Ø Christensen HM 2:05:40 PR
  • David Slotsgaard Bredo MT 4:23:20
  • Erik Larsen MT 4:26:02
  • Fatma Buhl Peker MT 4:40:15
  • Finn Danielsen MT 4:43:04
  • Gitte Karmann Josephsen OMG 3
  • Henriette Lisse OMG 3
  • Henrik Birkedal Hansen MT 3:55:56
  • Henrik Hoplarik Franijeur MT 4:30:38
  • Janni Larsen HM 2:27:15
  • Jeppe Nørregaard Billund HM 1:58:05
  • Johan Melin MT 4:09:51
  • Johanna Gren HM 2:20:00
  • Kent Kørting OMG 5 27km 2:01:26
  • Leif Bjarne Larsen MT FØDSELAR 🎉 3:33:33
  • Lene Elisa Baron HM 2:18:01
  • Line Folsted Kallehauge MT 4:38:46
  • Lærke Kjædegaard MT 4:30:22
  • Martin Danielsen HM 2:15:36
  • Michael Aalskov OMG 5 2:50:55
  • Mirco Fischer MT 3:51:13
  • Monica Madsen HM 2:02:08
  • Morten Stützer MT 3:42:37
  • Nicolai Bangsgaard HM 1:28:33 PR
  • Ole Bille HM 2:11:21
  • Ove Pedersen MT 3:53:25
  • Peter Erikstrup Carlson MT 4:50:18
  • Peter Precht Pedersen MT 4:53:25
  • Pia Bille OMG 1
  • Pia Hanson MT 4:23:20
  • Rasmus Wiinstedt Tscherning HM 2:02:20
  • René Hjorth Olsen MT 4:23:20
  • Sacha Majbrit Sørensen MT 4:24:08
  • Simon Krug MT 4:49:41
  • Sirus Aghajari MT 3:52:30
  • Sune Hundebøll MT 3:58:50
  • Susanne Brüchle Kodal MT 4:22:00
  • Susanne Gren MT 4:44:06
  • Thomas Laursen HM 2:22:09
  • Thomas Lønbæk MT 3:56:20
  • Tine Binzer HM 2:53:04
  • Tommy Krabbe MT 3:45:58
  • Ulrik Hjorth-Andersen MT 4:12:22
  • Ydalina Moreno MT 4:26:02

30. juni 2015 #9

  • Adam Dickmeiss MT 3:29:24
  • Anna Emilie F. Mikkelsen HM 2:0016
  • Brian Arreborg Hansen MT 2:59:38  banerekord
  • Carsten Jensen 19km 1:55:00
  • Christina Ejby Windfeld 3 OMG 1:15:00
  • Erhart Filtenborg HM 2:26:12
  • Henrik Hoplarik Franijeur MT 4:26:57
  • Jacob Baun Bach MT 3:39:26
  • Jakob Fischer MT 4:04:55
  • Jens Mathiassen OMG 16km
  • Johan Melin MT 4:23:46
  • Johnny Dahl HM 1:43:07
  • Katia Kromann Nielsen HM 2:16:14
  • Kenneth Pedersen 2 OMG  1:04:00
  • Klaus Udsen MT 4:40:12
  • Line Folsted Kallehauge MT 4:37:44
  • Niels Peter Nielsen HM 1:41:00
  • Martin Olesen HM 1:44:10
  • Michael Aalskov MT 4:21:24
  • Morten A. D. Larsen 5 OMG 2:26:20
  • Nich Svensson MT 3:47:37
  • Nikolai Bangsgaard HM 1:28:49  PR!!
  • Peter Møllebro MT 4:27:06
  • Peter Precht Pedersen MT 4:53:00
  • Pia Hansson MT 4:27:06
  • René Hjorth Olsen MT 4:27:06
  • Simon Krug MT 4:51:52
  • Sune Hundebøll MT 4:19:31
  • Thomas Laursen MT 4:35:39
  • Thomas Lønbæk MT 4:37:44
  • Ydalina Moreno MT 4:34:00

4. maj 2015 #8

  • Birgitte Grenaa 6km 35:00
  • Christian von Bering MT 6km 30:00
  • Henrik Espersen 5 omg 2:36:00
  • Henriette Lisse MT 4:28:53
  • Henrik Hoplarik Franijeur 22km 2:21:58
  • Jerk Langer MT 4:30:26
  • Johnny Dahl HM 1:40:43
  • Michael Aalskov 22km 2:11:00
  • Michael Nilsson MT 4:26:55
  • Rasmus Wiinstedt Tscherning 22km 2:05:00
  • René Hjorth Olsen MT 3:53:50
  • Tamara Radovic 22km  2:21:58
  • Pigen fra Karise 11km 1:10:00

14. april 2015 #7

  • Adam Dickmeiss MT 3:50:23
  • Annette Fredskov  MT 4:31:09
  • Claus Heiberg Christensen HM 2:09:08 PR!!!!
  • David Slotsgaard Bredo MT 4:09:53
  • Henning Baginski MT 4:09:40
  • Henrik Espersen  HM>MT DNS
  • Henrik Hoplarik Franijeur MT 4:31:11
  • Lars Jensen MT 4:09:40
  • Lene Baron HM +3   2:32:30
  • Line Folsted Kallehauge MT 4:09:40
  • Michael Aalskov MT 4:15:00
  • Peter Seider MT 4:22:25
  • René Hjorth Olsen MT 4:22:25
  • Susanne Gren MT 4:46:13
  • Thomas Lønbæk MT 4:09:40
  • Tony Gren  MT 4:47:51

2. marts 2015 #6

  • Anna Emilie Friis Mikkelsen HM DNF
  • Anette Fredskov Jensen MT 3:56:16
  • Anne Lise Krarup-Christensen MT 4:13:24
  • Birgitte Grenaa HM 2:32:14
  • Bobby Stabell MT 4:33:41
  • Bjørk Bendixen HM DNF
  • Cecilie A. Krüger HM DNF
  • Claus H. Christensen HM 2:21:08
  • Dan Berg MT 3:41:35
  • Henrik Espersen  HM 2:22:22
  • Henrik Hoplarik Franijeur MT 5:11:54
  • Johnny Dahl  MT 3:53:45
  • Katrine Bernbom Larsen MT 4:53:31
  • Line Folsted Kallehauge MT 4:22:17
  • Michael Aagaard Jensen MT 4:58:31
  • Michael Aalskov MT 4:30:49
  • Pia Hansson MT 5:20:10
  • René Hjorth Olsen MT 5:20:10
  • Søren Schneider 30km 3:17:10
  • Tina Marie Eliassen HM ?

16. februar 2015 #5

  • Adam Dickmeiss 1/1 MT 3:48:33
  • Anna Emilie F. Mikkelsen 1/2 MT 2:09:52 + 1 omgang ialt 2:40:02
  • Anette Fredskov 1/1 MT 4:30:11
  • Birgitte Grenaa 1/1 MT  5:29:58
  • Bobby Stabell 1/1 MT 4:16:13 PR 🙂
  • Carsten Dahl 1/2 MT  DNF 😦
  • Charlotte M. Fischer 1/2 MT 2:28:37
  • Claus H. Christensen 1/2 MT 2:37:13
  • Henriette Lisse 1/1 MT 4:30:14
  • Henrik Hoplarik Franijeur 1/1 MT 4:24:42
  • May Andersen 1/1 MT 4:52:32
  • Michael Aalkov 1/1 MT 4:36:50
  • Michael Zimmermann N. 1/1 MT 3:48:33
  • Ole Bille 1/1 MT 4:30:11
  • René Hjorth Olsen 1/1 MT 4:30:11

30. januar 2015 #4

  • Joan Kramer 1/2 MT   2:38:54
  • May Andersen 1/2 MT  2:28:48
  • Mia T. Christensen 1/2 MT  2:38:32
  • Bobby Stabell 1/2 MT  2:11:30
  • Søren Schneider 1/2 MT  2:11:30
  • Cecilie A. Krüger 1/2 MT  2:08:53
  • Anna Emilie F. Mikkelsen  1/2  MT 2:16:31
  • Gitte K. Josephsen  1/1  MT  4:41:22
  • Annette Fredskov  1/1 MT  4:34:42
  • Henrik Hopla Franijeur  1/1 MT  4:33:33
  • Henriette Lisse  1/1 MT   4:34:42
  • Adam Dickmeiss  1/1 MT  3:36:58
  • Brian L.  Kristensen  1/1  MT  4:37:43
  • Jerk Langer  1/1  MT  4:25:35
  • Pia Hansson 1/1  MT  4:33:18
  • Ydalina Moreno  1/1  MT  4:28:32
  • René Hjorth  1/1  MT 4:33:18
  • Bouchra Eriksen  1/1  MT  3:36:58

19. december 2014 #3

  • Hasse Falk Jacobsen 3:48:04
  • Kim Bentsen 4:30:39
  • Henrik Hopla Franijeur 4:30:21
  • Michael Zimmermann Nielsen 3:47:14
  • Karsten W. Nielsen 4:12:55
  • Carsten Jensen 2:37:55 (25 km)
  • Mirco Fischer 4:15:38
  • Line Folsted Kallehauge 4:15:38
  • Henriette Lisse 4:28:18
  • Pia Hansson 4:30:28
  • Annette Fredskov 3:58:16
  • Morten Walter 4.29.58
  • Peter Møllebro 4:30:16
  • Rene Ravnsbæk Bode 1:53:11 (½MT)
  • Torben Barendorf Larsen 3.57:06
  • Thomas Laursen 1:57:56 (½MT)
  • Charlotte Fischer 2:31:55 (½MT)
  • René Hjorth Olsen 3:58:16
  • Gitte K. Josephsen 1:53:11 (½MT)
  • Andrea E. Hildorf 1:51:23 (½MT)
  • Simone E. Hildorf 1:51:23 (½MT)
  • Adam Dickmeiss 3:48:06
  • Christian Monrad 2.17.18 (½MT)
  • Jerk Langer 4:25:03
  • Seppo Langer 4:30:28
  • Kevin Vilhelmsen 4:21:23
  • Alex Lundahl 4:33:49
  • Ulrik Pihl 4:30:28
  • Tony Gren 4:41:54

21. november 2014 #2

  • Adam Dickmeiss 3.28.51
  • Michael Zimmermann Nielsen 3.46.26
  • Leif Bjarne Larsen 3.47.19
  • Rene Hjort Olsen 3.53.17
  • Peter Møllebro 4.05.35
  • Susanne Gren 4.28.36
  • Christina Vestergaard 4.29.47
  • Ole Bille 4.29.47
  • Henrik Hoplarik Franijeur 4.30.03
  • Henriette Lisse 2.06.31 (½ MT)

20. oktober 2014 #1

  • Charlotte Fischer 2.16.45 (½ MT)
  • Gitte Karmann Josephsen 1.33.00 (3 omg.)
  • Henrik Espersen 2.10.59 (½ MT)
  • Henrik Hoplarik Franijeur 4.50.23
  • Henriette Lisse 4.50.00
  • Jakob Fischer 3.54.58
  • Jerk Langer 4.31.04
  • Peter Møllebro 4.29.05
  • Susanne Gren 4.41.35
Reklamer

løb running marathon cannonball

%d bloggers like this: